O preselekcji
Kontakt z nami
Kontakt handlowy:

telefon 22-266-01-00
faks 22-266-01-30
mob. 796-097-197
email listy@preselekcja.pl

Zadaj pytanie przez:
Formularz kontaktowy

Ostatnie informacje
» Logitech K760: solarna klawiatura do urządzeń Apple
» PayPal wprowadza płatności mobilne do brytyjskich sklepów (video)
» ReadyDATA: nowa linia produktów storage od Netear
» Aplikacje od Przeglądu Sportowego specjalnie na EURO 2012
» Szybka Opera Mini 7 ze Smart Page dostępna na wszystkie zwykłe telefony (video)
» BlueJeans: połączenie wideokonfencji od Cisco do Skype
» innowacje.t-mobile.pl - internetowy serwis dla ludzi z pomysłem
» Tajemniczy kod Orange na czwartek
» W Heyah 1000 SMSów do wszystkich sieci za 3,90 zł
» SMS-y wytrzymują konkurencję z Facebookiem
» Intuicyjny NaviExpert 8 z CB i asystentem pasa ruchu
» Komunikat prasowy: Polkomtel najbardziej rentownym operatorem na rynku
» Najcieńszy smartfon na świecie: rekord znów pobity ZTE Athena
» Manta prezentuje odswieżony tablet PowerTab MID05S
» Aplikacja na smartfony, łączącej w sobie funkcje przewodnika i gry miejskiej już jest
» Pozostałe aktualności
Przeszukaj serwis    
Taryfikacja - naliczanie opłat

Koszt połączenia telefonicznego operator może rozliczać na trzy sposoby:

  • wg jednostek taryfikacyjnych
  • wg czasu trwania połączenia
  • wg klucza impulsowo-czasowego

Jednostka taryfikacyjna

Jedna jednostka taryfikacyjna (czyli popularnie mówiąc jeden impuls) obejmuje ustalony przez operatora przedział czasowy, którego długość zależy najczęściej od dnia i pory dnia w której było realizowane połączenie. W rozwiązaniu tym pierwszy impuls naliczany jest od razu po nawiązaniu połączenia, co oznacza, że rozmowa rozliczana w ten sposób zawsze będzie rozmową "z przedpłatą", natomiast cena za jednostkę taryfikacyjną jest zawsze stała. Mówiąc inaczej minuta połączenia jest tym droższa im częściej naliczane są impulsy.

Przykład:
Jeżeli rozmowa międzystrefowa była wykonywana za pośrednictwem sieci TP S.A. w taryfie TP standardowa w dzień powszedni, pomiędzy godzinami 08.00 a 18.00, to impulsy będą naliczane co 43,5 sekundy. Cena impulsu wynosi 0,29 PLN netto. Oznacza to, że rozmowa trwającą 50 sekund będzie rozliczona dwoma impulsami, a więc będzie kosztować 0,58 PLN netto. Zauważ, że tak naprawdę mogłeś rozmawiać np. 80 sekund i zapłaciłbyś tyle samo.
Ta sama rozmowa wykonana w sobotę, niedzielę lub dzień świąteczny, będzie Cię kosztowała 0,29 PLN netto, ponieważ w te dni w godzinach 08.00 - 18.00, impulsy są naliczane co 58 sekund.

Czas trwania połączenia

Jest to szczególny przypadek rozliczania jednostkami taryfikacyjnymi. Jednostką taryfikacyjną w tym przypadku jest 1 sekunda. Oznacza to, że połączenia telefoniczne są rozliczane przez operatora za rzeczywisty czas jego trwania, za każdą rozpoczętą sekundę, począwszy od pierwszej sekundy. W tym rodzaju rozliczeń obowiązuje zasada, że wartość jednej sekundy połączenia obliczana jest jako 1/60 opłaty cennikowej podawanej za jedną minutę połączenia.

Przykład:
Jeżeli rozmowa międzystrefowa była wykonywana za pośrednictwem sieci NOM w taryfie Sprint w dzień powszedni, pomiędzy godzinami 08.00 a 18.00, to impulsy będą naliczane co 1 sekundę, a cena impulsu będzie równoważnza 1/60tej opłaty za minutę połączenia, która (opłata) dla tej taryfy wynosi 0,26 PLN netto/minutę. Oznacza to, że rozmowa trwającą 50 sekund będzie rozliczona wartością 50/60tych opłaty za minutę połączenia, a więc będzie kosztować 0,22 PLN netto.

Klucz impulsowo-czasowy

Ten rodzaj rozliczeń łączy w sobie cechy dwóch powyższych, ponieważ obowiązuje tu zasada, że operator ustala klucz, wg którego rozlicza połączenie. W kluczu tym określa długość czasu trwania jednostek taryfikacyjnych następujących po sobie, a same jednostki taryfikacyjne są rozliczane jako ułamek opłaty cennikowej podawanej jako wartość jednej minuty połączenia.

Przykład:
Jeżeli rozmowa międzystrefowa była wykonywana za pośrednictwem sieci Dialog w taryfie Taryfa 30 w dzień powszedni, pomiędzy godzinami 08.00 a 18.00, to impulsy będą naliczane zawsze za pierwsze 30 sekund, a następnie za każde rozpoczęte 6 sekund. Cena impulsu wynosi odpowiednio 30/60tych lub 6/60tych opłaty za minutę połączenia, która dla tej taryfy wynosi 0,26 PLN netto/minutę. Oznacza to, że rozmowa trwającą 50 sekund będzie rozliczona zawsze wartością 30/60tych opłaty za minutę połączenia + 4 razy 6/60tych opłaty za minutę połączenia, a więc będzie kosztować 0,23 PLN netto.

Tani abonament telefoniczny, od: 32,00 zł netto w przypadku linii analogowej; od 44,00 zł netto w przypadku dostępu ISDN BRA (2B+D)

Dostawcy internetu, telefony komórkowe.Telefonia Voip Warszawa
Newsletter
© 2004-2014 Preselekcja.pl

Projekt & cms: www.zstudio.pl

>> R E K L A M A <<